ВАС ВІТАЄ Львівська музична школа-інтернат ім.С.Крушельницької


     
     
    Головна » Файли » ЗМІ про нас

    У розділі матеріалів: 1
    Показано матеріалів: 1-1


    Львівська Середня Спеціалізована Музична Школа-Інтернат ім. С. Крушельницької вітає переможців.


          Золотих барв додала осінь до музичної палітри Волині. Наприкінці жовтня близько 140 бандуристів з різних країн завітали до Луцька виборювати нагороди ІІ-го міжнародного конкурсу юних бандуристів "Волинський кобзарик". До організації цих мистецьких змагань долучилися Міністерство Культури та Туризму України, Спілка кобзарів України, инші поважні установи, фонди та спонсори. Радо зустрічали волиняни численних гостей. Голова організаційного комітету конкурсу пані Валентина Пилипчук доклала великих зусиль, щоб юні учасники змагань та гості затишно почувалися у столиці Волині. Для конкурсних виступів юних кобзариків були надані найкращі концертні зали міста. Гостей переповнювали емоції. Викладачка бандури пані Лариса Ціхоцька з міста Краснодара Російської Федерації розповіла, через які поневіряння  їй прийшлося перейти, щоб приїхати на конкурс бандуристів в Україну та привезти своїх найкращих учнів. Але, як наголосила ця мужня жінка, ні бюрократичні перешкоди російської влади, ні хамство працівників Української Залізниці у особі провідниці, що знущалася над гостями України у вагоні потягу, не завадило дістатися мети- приїхати на омріяний конкурс.


    День Перший


       У  Палаці Культури міста Луцька в день відкриття панувала атмосфера святкового збудження та приємного очікування. Найбільша концертна зала міста ледь змогла вмістити всіх бажаючих, що прийшли на цю урочисту церемонію. Дві події, що ось-ось повинні були розпочатися- грандіозний концерт провідних бандуристів України та жеребкування учасників змагань,- тримали у напрузі всіх присутніх.
       Концерт перевершив усі сподівання. Реакція слухачів на виступи митців була несамовитою: гарячі оплески переходили у  потужні вигуки "Браво!!!" Відчувалося, що зала була у захваті. Адже цього вечора поціновувачам кобзарського мистецтва бандура розкрилась у всій своїй неповторній принаді. Звук бандури- це душа українця, спів його серця, багатостраждальна доля рідної землі, рясно политої українською кров'ю. Чи може бути щось рідніше за ці дивовижні обертони, що переходять то у несамовиту тугу, то вдаються до сонячного веселого жарту?
       На відкриття кобзарського свята були запрошені не лише знані бандуристи- професіонали, але й аматори, котрі стали відомими широкому загалу завдяки участі у телевізійних шоу. Звісно, що для таких аматорів участь у одному концерті з видатними бандуристами стала великим привілеєм. Вони пишались можливістю творчого спілкування на одній сцені із метрами. Ансамбль бандуристів "Шпилясті кобзарі" та Ярослав Джусь з міста Києва - фіналісти телевізійного шоу СТБ "Україна має талант"- завзято тішили публіку. Молодий бандурист -експериментатор із Одеси Георгій Матвіїв виконав декілька власних джазових композицій на бандурі.
       Дуже тепло сприйняли слухачі виступ волинської капели бандуристів "Срібні струни", капели бандуристів зі Львова "Карпати", виступ Заслуженої Артистки України Галини Топорковської. З великим успіхом виступив на концерті відомий дует із Києва у складі Лариси Дедюх та Народного Артиста України Романа Гриньківа. Справжньою кульмінацією концерту та його природнім завершенням став виступ знаменитого дуету зі Львова "Бандурна розмова" у складі Заслужених Артистів України Тараса Лазуркевича та Олега Созанського. Їхній виступ у котре довів, що "Бандурна розмова" є справжньою перлиною, мистецьким скарбом України. Бездоганна культура володіння інструментом, голоси, що вражають своєю красою, вишуканий репертуар,- все це принесло славу митцям далеко за межами України, а львів'янам привід пишатися. Виступ дуету "Бандурна розмова" не залишив байдужим жодного слухача, стіни концертної зали здригалися від овацій- вияву визнання та любові.
       У настрої загального піднесення розпочалося жеребкування юних кобзариків. Організатори конкурсу зробили приємну несподіванку учасникам змагань. Луцькі кулінари спекли 140 пряників у формі маленьких бандур і прикрасили їх глазуровими малюнками, що нагадували струни. На кожній такій маленькій бандурі із внутрішньої сторони був прикріплений номер виступу маленького кобзарика. Коли учасники змагань підходили до величезного столу з бандурками,  вони з цікавістю розглядали ці витвори кулінарного мистецтва та вибирали якийсь один собі. Учень 5 класу Остап Созанський (клас викл. Созанського О.О.), наймолодший з групи учнів Львівської Середньої Спеціалізованої Школи- Інтернату ім. С. Крушельницької, що прибули на ці змагання, вибрав бандурку під номером 17.


    День Другий


       Другий день конкурсу був днем змагань юних бандуристів. З самого ранку розпочалася напружена робота професійного журі під головуванням Народної Артистки України, професора Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка пані Людмили Посікіри. Усі 140 учасників причепурені, вдягнені у чудові народні строї з хвилюванням чекали на свій конкурсний виступ; серед них були і учні славетної школи ім. С. Крушельницької: Ярина Скоропад та Дмитро Голубничий (клас викл. Лазуркевича Т.М.), Вікторія Василиха та Мирослава Шкробач (клас викл. Флешар С.М.), Ірина Сокіл та Анна Соник (клас викл. Мельник І.Б.), Марта Сторонянська (клас викл. Ніколишиної О.Б.).
       Коли ведуча оголосила ім'я Остапа Созанського, він не поспішаючи вийшов на сцену, вклонився та розпочав свій виступ. Зі сцени до зали полинули звуки інструментального вступу пісні "Взяв би я бандуру", за мить усі почули голос Остапа- впевнений, чистий, дзвінкий,- це відразу розчулило серця членів журі та слухачів. Друга пісня,  "Сходить сонечко ласкаве", додала нових барв, була виконана надзвичайно щиро. В "Українській" рондо-сюїті Андрія Зіменка- інструментальному творі у супроводі фортепіано, що завершував конкурсну програму, Остап продемонстрував майстерне володіння технікою гри на бандурі. Виступ Остапа став серйозною заявкою на перемогу.




        Всі інші учасники змагань - учні школи ім. С. Крушельницької  -  також гідно виступили. Запам'ятався виступ у конкурсі львів'янина Богдана Лазуркевича. Цей юний кобзарик не навчається у школі ім. С. Крушельницької, але для його подальшого гармонійного музичного розвитку необхідно використати великий творчий потенціал школи ім. С. Крушельницької, де зосереджені найкращі викладачі класу бандури.

    День  Третій


       У останній день свята бандуристів відбулось нагородження переможців ІІ-го міжнародного конкурсу юних бандуристів "Волинський кобзарик" та концерт лавреатів. Усі учні школи ім. С. Крушельницької, котрі приїхали на кобзарські змагання, отримали звання лавреатів та дипломантів. Наймолодший- Остап Созанський- виборов перше місце. ( на фото)



         Заключним акордом став концерт переможців конкурсу. До концерту долучилися бандуристи- гості  "Волинського кобзарика". Справжньою сенсацією став виступ японського бандуриста-аматора  Сакуми Сюіці. Сакума сан має серйозні наміри отримати в Україні професійну музичну освіту та оволодіти мистецтвом гри на бандурі.


    Післямова

       
       ІІ-й міжнародний конкурс юних бандуристів "Волинський кобзарик" вже став історією. Згадуючи про нього, хочеться відмітити напрочуд дружню атмосферу, що панувала у Луцьку протягом усього свята. Організатори попіклувались про те, щоб у фахівців, котрі приїхали на конкурс, знайшовся час не лише на серйозну роботу, але й на відпочинок у колі друзів за горнятком кави або чаю. Народний Артист України, член журі конкурсу Роман Гриньків, справжня душа товариства, людина з прекрасним почуттям гумору, розповідав під час поседеньок за горнятком кави веселі бувальщини: "Якось зустрічаю у Києві на Хрещатику старого знайомого, з котрим дуже довго не бачився." Той цікавиться: "Як живеш? Чим займаєшся?" - Відповідаю:"Одружився. Маю дітей. Ми з дружиною граємо на бандурі."  - "Обоє граєте на бандурі?- здивувався знайомий- а хто ж тоді у вашій сім'ї гроші заробляє ?"... 


    © www.jerzy-fomenko.livejournal.com

    ЗМІ про нас | Переглядів: 2571 | Завантажень: 0 | Додав: muzschool | Дата: 16.04.2012

     
     
    Реєстрація

    Пошук

    Категорії розділу
    ЗМІ про нас [1]

    ВКонтакті

    Статистика
    free counters

    ...

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    © 2011-2012 ЛССМШІ імені С.Крушельницької